Jak Sony usnadňuje život televizním divákům

Jak Sony usnadňuje život televizním divákům

 
 
Od roku 1960, kdy společnost Sony představila svůj první televizor s technologií přímého přenosu obrazu, rozvíjí tento japonský výrobce neustále svůj sortiment televizorů a jasně tak dokazuje, že zlepšování uživatelského komfortu je v popředí jeho zájmu.
Po uplynulých dvou bouřlivých letech, kdy muselo zůstat mnoho lidí doma, se odhaduje, že v roce 2021 bylo po celém světě 1,72 miliardy domácností používajících televizi. Jak se prudce zvyšuje počet diváků sledujících doma televizi, spotřebitelé se snaží stále častěji vylepšovat své systémy určené pro domácí zábavu tak, aby vyhovovaly novému způsobu sledování obsahu. Společnost Sony letos představila nejnovější přírůstek své řady BRAVIA XR, který je nabitý funkcemi, jež zlepšují zážitek uživatelů a usnadňují jim každodenní život.
Nová modelová řada Sony BRAVIA XR 2022 zahrnuje televizory MASTER Series A95K QD-OLED, MASTER Series A90K a A80K 4K OLED, MASTER Series Z9K 8K a X95K 4K Mini LED a X90K 4K LED. Všechny se pyšní řadou funkcí, jako je například kompletně přepracovaný dálkový ovladač, Google TV a ovládání chytré domácnosti. Zároveň je k dispozici zcela nová kamera BRAVIA CAM. Tato nová řada byla navržena tak, aby nejen pozvedla zážitek ze sledování televizoru, ale také aby byly tyto produkty přístupnější všem typům uživatelů se specifickými potřebami, jako jsou například osoby se zrakovým a sluchovým postižením.
Neztrácejte čas hledáním dálkového ovladače
Společnost Sony jasně ukazuje, že své produkty navrhuje tak, aby reagovaly na životní potřeby zákazníků. Proto výrobce během vývoje nového jednoduchého dálkového ovladače zohlednil rozsáhlou zpětnou vazbu uživatelů, která se týkala velikosti a kvality dálkového ovladače.
Nový dálkový ovladač se vyznačuje jednoduchostí a intuitivnějším designem.  Zároveň umožňuje uživatelům ovládat televizor bezdotykově díky vestavěnému mikrofonu. Užitečnou novinkou je funkce vyhledávání – umožňuje uživatelům najít ztracený dálkový ovladač pouhým vyslovením pokynu: „Hey, Google, find my remote.“ (Tedy: „Hej, Google, najdi můj dálkový ovladač“)[1], což je skvělý způsob, jak zkrátit čas strávený prohledáváním obývacího pokoje. Podle průzkumu designérského týmu Sony byla tato funkce pro uživatele zásadní, protože obdržel spoustu pozitivních ohlasů týkajících se této nové funkce.
Jednoduchý design navíc nabízí také přehledná tlačítka doplněná podsvícením[2], takže dálkové ovládání rychle naleznete, i když je v místnosti tma. Při mačkání tlačítek se dálkový ovladač nedá jednoduše převrátit, a to ani když leží naplocho na stole.
Designéři zjistili, že tato nová vylepšení byla klíčem k vytvoření inkluzivnějšího produktu. Zpětná vazba od uživatelů naznačovala, že kompaktní a intuitivní dálkový ovladač je vhodnější pro osoby se zrakovým postižením. Sanika Moharana, inženýrka a designérka UX Human Factors společnosti Sony North America, uvedla: „Chci pokračovat v odstraňování bariér ve prospěch lidí s postižením a vytvořit svět, kde budou mít všichni stejný přístup k mediálnímu obsahu.“ Zdá se, že vývoj nového chytrého dálkového ovladače je dobrým odrazovým můstkem při „vytváření světa bez hranic“, o který společnost Sony usiluje.
BRAVIA CAM pro zážitek z televize jako nikdy předtím
Spolu s novou modelovou řadou televizorů Sony 2022 přichází také nová, elegantní kamera BRAVIA CAM. Díky tomuto doplňkovému prvku mohou uživatelé nejen pozvednout svůj zážitek ze zábavy, ale nový televizor BRAVIA XR se díky ní také stane středobodem domácího systému videokomunikace. BRAVIA CAM umožňuje uživatelům udržovat kontakt s rodinou a přáteli prostřednictvím velké obrazovky. Jedná se tak o skvělý doplněk do domácnosti, protože je čím dál tím důležitější začlenit do našeho pracovního i osobního života možnost komunikace na dálku.
Společnost Sony také vyvinula technologii BRAVIA CAM tak, aby vás zážitek ze sledování dokonale uchvátil. Kamera je navržena tak, aby spolupracovala s technologií Ambient Optimization Pro[3], která optimalizuje nastavení televizoru tím, že upravuje hlasitost a směruje zvuk do míst, kde uživatel sedí. Tato funkce zajistí, že si film užijete naplno a vychutnáte si atmosféru jakékoli scény bez ohledu na uspořádání nebo velikost místnosti.
BRAVIA CAM také nabízí řadu funkcí, které pomáhají zajistit bezproblémový zážitek ze sledování. Funkce ovládání gesty Gesture Control[4], upozornění na blízkost Proximity Alert[5] a funkce automatické úspory energie Auto Power Saving[6] byly navrženy s ohledem na uživatele a s cílem, aby skvělý zážitek ze sledování zahrnoval víc než jen pouhé vylepšení obsahu.
Funkce ovládání gesty Gesture Control umožňuje rychlé ovládání televizoru pouhým zamáváním na televizor, takže při sledování filmu můžete jednoduše film zastavit, přetáčet zpět, přetáčet dopředu a podobně. Funkce automatické úspory energie Auto Power Saving dohlíží na spotřebu energie tím, že ztlumí obrazovku, když zjistí, že nejste před televizorem. Funkce upozornění na blízkost Proximity Alert umožňuje nastavit vhodnou vzdálenost sledování pro vaše dítě. Na obrazovce se objeví upozornění, pokud se dítě přiblíží příliš blízko k obrazovce. S rostoucím významem domácí zábavy pomáhají podobné funkce vytvořit zážitek ze sledování, který se individuálně přizpůsobí každé rodině, a zároveň dávají pozor na maličkosti, abyste se o ně vy starat nemuseli.
Propojte svůj domov pomocí jedné obrazovky
Předpokládá se, že do roku 2024 budou spotřebitelé na celém světě komunikovat s více než 8,4 miliardami chytrých asistentů, což znamená, že domácností bez chytrého zařízení bude jen málo. Společnost Sony vytvořila novou řadu BRAVIA XR s již zabudovaným asistentem Google, díky němuž je ovládání samotného televizoru nebo vyhledávání obsahu snazší než kdykoli předtím. Stačí říct „Hey Google“ nebo „OK Google“ a vyslovit požadovaný úkol.  Vzhledem k tomu, že televizory jsou často centrem vašeho domova, integrace asistenta Google znamená, že uživatelé mohou snadno najít odpovědi na jakoukoli otázku a ovládat připojená zařízení chytré domácnosti, a to vše z jednoho místa, z pohodlí své pohovky.
Bezproblémová integrace služeb
Společně s řadou televizorů BRAVIA XR 2022 od společnosti Sony, pomáhá vytvořit dokonalý systém domácí zábavy také aplikace BRAVIA CORE. Díky technologiím BRAVIA XR, Pure Stream a IMAX Enhanced, mají uživatelé přístup k rozsáhlému katalogu filmů prostřednictvím streamingu v té nejvyšší kvalitě obrazu a se špičkovým, výrazným zvukem. „Spojujeme ty nejlepší filmové tvůrce, nejlepší herce a prezentujeme je našim uživatelům způsobem, který je pro ně nejpřitažlivější, a to díky vynikající technologii Sony“, uvedl Keith Le Goy, předseda představenstva pro celosvětovou distribuci a sítě společnosti Sony Pictures Entertainment.  Kombinace technologií BRAVIA XR a BRAVIA CORE přináší zákazníkům společnosti Sony filmy, které si mohou užít v pohodlí domova, a zároveň se přizpůsobuje novým formám sledování obsahu.
Vedle vlastní streamovací služby nabízí společnost Sony také integraci různých funkcí pro zlepšení zážitku ze sledování dalších streamovacích služeb. Adaptivní kalibrovaný režim pro Netflix je nový režim zobrazení, který využívá snímač okolního světla Sony BRAVIA XR. Tato funkce zajišťuje zachování uměleckého záměru za všech světelných podmínek. Pro větší pohodlí nabízí Google TV na BRAVIA XR najednou více než 700 000 filmů, pořadů, živých televizních vysílání a aplikací a pomáhá je uspořádat tak, aby uživatelé mohli pomocí na míru šitých doporučení snadno najít pořad, který chtějí sledovat.  
#
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz
 
O společnosti Sony Corporation
Společnost Sony Corporation je v rámci skupiny Sony Group zodpovědná za oblast zábavy, technologií a služeb (ET&S). Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin a jejím cílem je „přinášet tyto principy společnosti po celém světě prostřednictvím technologií a překonáváním nových výzev.“ Společnost Sony nabízí produkty a služby v oblasti domácí zábavy, zvuku, fotografie a mobilní komunikace. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/
 
O společnosti Sony Europe B.V.
Společnost Sony Europe B.V. je odštěpným závodem společnosti Sony Corporation s hlavním sídlem ve Velké Británii. Jsme zodpovědní za přední obchodní aktivity společnosti Sony v oblasti elektronických produktů, řešení pro spotřebitelské a profesionální trhy a také obchodní aktivity v oblasti zobrazovacích a snímacích řešení v Evropě. Od výzkumu a vývoje, přes konstrukci, design až po prodej, marketing, distribuci a zákaznický servis – tím vším se snažíme dosáhnout cílů společnosti Sony a naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie.
Bližší informace naleznete na: https://www.sony.eu/presscentre
 
[1] Dostupnost funkce závisí na modelu.

[2] Dostupnost funkce závisí na modelu.

[3] Není k dispozici u řady X85K a X80K.

[4] Funkce dostupná prostřednictvím aktualizace softwaru v roce 2022.

[5] Funkce dostupná pro řady X85K a X80K prostřednictvím aktualizace softwaru v roce 2022.

[6] Funkce dostupná prostřednictvím aktualizace softwaru v roce 2022.
 

Přílohy

  • Jak Sony usnadňuje život televizním divákům2

    Jak Sony usnadňuje život televizním divákům2Copyright © 2024 BER-KR Services s.r.o. Všechna práva vyhrazena.