Sony LinkBuds

Společnost Sony představuje LinkBuds, novou dimenzi sluchátek

   

15. února 2022
 
Společnost Sony představuje LinkBuds, novou dimenzi sluchátek
 
  • Unikátní kruhový design s křišťálově čistým zvukem propojuje online a offline svět pro „Never Off“ zážitek z nošení.
  • Sluchátka LinkBuds mají kompaktní a pohodlný design, takže je nikdy nemusíte sundat.
  • Můžete si užívat čistší hovory a konverzace a autentický, přirozený zvuk, a přitom poslouchat svět kolem sebe.
Společnost Sony představuje nový způsob, jak si vychutnat oblíbenou hudbu a důležité životní okamžiky současně, a to díky zbrusu novým, skutečně bezdrátovým sluchátkům LinkBuds. Díky otevřenému kruhovému ergonomickému designu s transparentním zvukem, mimořádně kompaktním rozměrům, křišťálově čistému zvuku a výjimečné kvalitě hovorů můžete být neustále současně přítomni a ve spojení s okolním světem.
Díky jedinečnému designu sluchátek LinkBuds a technologiím senzorů a prostorového zvuku vytváří Sony společně se svými partnery nové zvukové zážitky, jako je hraní her s rozšířenou realitou, nový přístup k práci z domova, zvukovou navigaci s rozšířenou realitou a rychlý přístup k hudbě.
Všechny vaše světy v neustálém propojení
Sluchátka LinkBuds dostala jedinečný otevřený kruhový design. Můžete se naladit na okolní svět, kdykoli budete chtít, aniž by tím utrpěl zážitek z poslechu. Nově vyvinutá jednotka s kruhovým měničem má otevřený střed membrány pro zvukovou transparentnost, takže zřetelně uslyšíte okolní zvuky a vždy zaregistrujete, když vás někdo v okolí během telefonátu osloví, nebo si snadno popovídáte s přáteli při poslechu vašich oblíbených skladeb. Díky novému designu jsou sluchátka LinkBuds ideálním společníkem pro celou řadu použití, včetně práce z domova, hraní her, poslechu hudby a dalších.
Díky novému, velmi malému a ergonomickému designu sluchátek LinkBuds je už nikdy nebudete chtít sundat. Tato sluchátka váží přibližně čtyři gramy a jsou zázrakem miniaturizace. Na rozdíl od běžných sluchátek je ochranná plocha kryjící membránu reproduktoru integrovaná do pouzdra, což šetří místo. Celkový tvar byl vytvořen na základě rozsáhlých údajů o tvaru ucha, které byly shromažďovány od roku 1982, kdy společnost Sony představila první sluchátka do uší na světě. Sotva si všimnete, že je máte v uších, čímž se stanou dokonalým společníkem na celý den.
Křišťálově čistý zvuk
Můžete telefonovat bez okolního hluku a vést křišťálově čisté hovory. Sluchátka LinkBuds jsou vybavena přesnou technologií snímání hlasu, která provádí pokročilé zpracování hlasového signálu. Algoritmus pro redukci šumu byl vyvinut společností Sony za pomoci strojového učení umělé inteligence a využívá více než 500 milionů hlasových vzorků k potlačení okolního hluku, aby zřetelně extrahoval váš hlas. Se sluchátky LinkBuds uslyšíte volající vždy, když to budete potřebovat, i když se zrovna ocitnete v hlučné situaci.
Sluchátka LinkBuds vám umožní vychutnat si vysoce kvalitní zvuk bez ohledu na to, jak je váš život hektický. Technologie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) vylepší váš osobní soundtrack tak, abyste si skladby mohli poslechnout ve vysoké kvalitě. Integrovaný procesor V1 od společnosti Sony reprodukuje všechny detaily hudby s minimálním zkreslením, a zajišťuje tak úžasně autentický poslech, takže vaši oblíbení interpreti budou znít vždy skvěle. O bohatý a vyvážený zvuk se stará speciálně navržený 12mm kruhový měnič.
Funkce Adaptive Volume Control[1] upraví automaticky hlasitost podle toho, kde se právě nacházíte, a hudba tak hladce splyne s prostředím. Díky tomu můžete poslouchat své oblíbené skladby s komfortní hlasitostí v různých prostředích, a umocnit tak zážitek z poslechu pod širým nebem.
Usnadní vám každodenní práci
Díky společnosti Sony můžete skloubit poslech svých oblíbených skladeb s děním v okolním světě, a přitom zůstat ve spojení a využívat celou řadu chytrých funkcí.
Nenechte se zmást jejich velikostí, LinkBuds se velmi snadno používají a zároveň nabízí pokročilé funkce. Díky funkci Wide Area Tap[2] máte veškeré ovládání na dosah ruky. Dvojitým nebo trojitým poklepáním před levým či pravým uchem si můžete nastavit přehrávání podle svých představ – samotných sluchátek LinkBuds se nemusíte dotýkat.
LinkBuds vám pomohou, ať jste kdekoli, i když máte plné ruce práce. S funkcí Speak-to-Chat[3] můžete automaticky pozastavit hudbu, jakmile s někým promluvíte. Jakmile konverzace skončí, hudba se opět začne automaticky přehrávat, takže se nemusíte dotýkat žádných ovládacích prvků. Sluchátka LinkBuds jsou také vybavena hlasovým asistentem, takže můžete získávat informace, spojit se s přáteli, nastavovat upomínky a další funkce aktivací preferovaného hlasového asistenta[4].  Stačí říct „OK Google“ nebo „Alexa“.
Snadné připojení přes Bluetooth s funkcí Fast & Swift Pair
Sluchátka LinkBuds podporují novou užitečnou funkci rychlého párování Fast Pair od společnosti Google, která umožňuje snadné párování se zařízeními se systémem Android. Můžete také zjistit, kde jste sluchátka naposledy nechali. Funkce Swift Pair umožňuje rychlé a snadné spárování sluchátek LinkBuds s notebookem, stolním počítačem nebo tabletem se systémem Windows 11 nebo Windows 10.  
Když sluchátka poprvé vyndáte z pouzdra, automaticky se zobrazí okno s možností párování. Ať jste kdekoli, můžete se snadno připojit.
Rychlý přístup k oblíbené hudbě
Díky funkci Quick Access můžete sluchátka LinkBuds nakonfigurovat tak, aby obnovila přehrávání Spotify pouhými několika klepnutími – nemusíte se dotýkat smartphonu[5].
 
Umožňuje bohatší zážitek při poznávání okolí pomocí technologie Microsoft Soundscape

Sluchátka LinkBuds poskytují rozšířené možnosti začleněné do systému Microsoft Soundscape.[6] Díky otevřené konstrukci sluchátek LinkBuds mohou uživatelé slyšet zvukové upozornění na budovy nebo křižovatky i přirozený zvuk z okolí. Kompasové/gyro senzory uvnitř sluchátek dokážou rozpoznat směr natočení vaší hlavy a umožňují, abyste slyšeli zvuk z daného směru, aniž byste museli držet smartphone[7].
 
Udržitelnost je pro společnost Sony důležitá
Společnost Sony navrhla sluchátka LinkBuds nejen s citem pro design, ale také s ohledem na životní prostředí. Tato jedinečná sluchátka a jejich nabíjecí pouzdro jsou vyrobena z recyklovaných plastových materiálů. Obaly navíc neobsahují plasty[8].
Vaše sluchátka pro každý den
Sluchátka LinkBuds jsou ideální pro každodenní nošení. Díky voděodolnosti se stupněm krytí IPX4[9] vaše oblíbené skladby nezastaví stříkající voda ani pot.  Sluchátka disponují výdrží 5,5 hodiny [10]  s možností prodloužení o 12 hodin pomocí minimalistického a elegantního pozdra [11]. I když život běží rychle a vy spěcháte, pouhých 10 minut nabíjení vám zajistí až 90 minut přehrávání.
Ponořte se do okolního zvuku
Sluchátka LinkBuds jsou také vybavena technologií 360 Reality Audio[12]. S technologií 360 Reality Audio může být hudba tak skutečná, jako byste byli v první řadě na živém koncertě nebo v nahrávacím studiu vedle svého oblíbeného umělce.
Zprávy od partnerů společnosti Sony
LinkBuds, které propojují online a offline svět, v budoucnu nabídnou rozmanité služby pro ještě lepší nové zvukové zážitky. Přinášíme zde několik zpráv od vybraných strategických partnerů společnosti Sony.
 
„Microsoft Soundscape je inovativní technologie založená na zvuku, která zosobňuje naše poslání umožnit každému člověku dosáhnout více,“ uvedl Peter Lee z CVP Microsoft Research & Incubations. „Při naší spolupráci se společností Sony na integraci technologie Soundscape do sluchátek LinkBuds jsme zjistili, že promyšlený design sluchátek zlepšuje zážitek z využití technologie Soundscape a umožňuje lidem vytvářet si bohatší povědomí o svém okolí a získat větší svobodu pohybu, a to vše při skutečném využití technologie heads-up a hands-free. Toto je teprve začátek a my jsme nadšeni z naší trvající spolupráce se společností Sony a z toho, jak naše vzájemně se doplňující technologie zvyšují kvalitu osobního i profesního života.“
 
„Naše produkty – Ingress, Pokémon GO a Pikmin Bloom – využívají rozšířenou realitu a hraní v reálném světě, aby inspirovaly naši komunitu a přinesly jí zábavu. Zvuk je důležitou součástí každé zábavy, zejména té, při které uživatelé prozkoumávají okolí. Proto jsme tak nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Sony na uvedení sluchátek LinkBuds na trh. Naší komunitě díky nim přinášíme pohlcující zvukové zážitky v reálném světě,“ uvedl Archit Bhargava, ředitel produktového marketingu společnosti Niantic, Inc.
 
„Ve společnosti Spotify se neustále snažíme vytvářet co nejlepší a nejplynulejší zážitek z poslechu v každém okamžiku,“ říká Sten Garmark, viceprezident divize Consumer Experience společnosti Spotify. „Společně se společností Sony jsme nadšeni představením funkce Spotify Tap, kterou nabídnou nová sluchátka LinkBuds. Tato funkce umožňuje posluchačům okamžitě se ponořit do hudby nebo si nechat naservírovat něco nového – a to vše jednoduchým poklepáním.“
 
Pro online video k představení LinkBuds navštivte stránku: https://youtu.be/SaUuj6RTQig
 
 
Cena a dostupnost
Sluchátka LinkBuds budou v prodeji v šedé a bílé barevné variantě od února 2022 za cenu 4 799 CZK.
 
Více o sluchátcích Linkbuds naleznete:
https://www.sony.cz/electronics/truly-wireless/wf-l900?cid=pr-eu-38500
 
 
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz
 
O společnosti Sony
Společnost Sony Corporation je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií a zodpovídá za elektronické výrobky a řešení (EP&S) ve skupině Sony. Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od domácí zábavy, zvuku a hudby, fotografie a spotřební elektroniky až po mobilní komunikace. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/
 
 
[1] V aplikaci Sony | Headphones Connect nastavte funkci na „ON“.
  1. Chcete-li upravit ovládání sluchátek LinkBuds, dotkněte se oblasti mezi ušním lalůčkem a předním zářezem ušního boltce a oblasti nad boltcem a pod ušním lalůčkem.  Sluchátka nemusí fungovat správně v případě kašlání nebo při nasazování/odpojování příslušenství kolem uší. Pokud náhlavní souprava reaguje nesprávně, vypněte funkci Wide Area Tap pomocí aplikace „Sony | Headphones Connect“.
  1. Ve vzácných případech se může systém Speak-to-Chat neúmyslně spustit v reakci na vibrace způsobené zařízeními, jako jsou elektrické zubní kartáčky, elektrické masážní přístroje a elektrické holicí strojky, a činnostmi, jako je čištění zubů, kašlání nebo broukání. V aplikaci Sony | Headphones Connect nastavte funkci na "ON". Chcete-li funkci Speak-to-Chat deaktivovat a okamžitě se vrátit k hudbě, klepněte na levý nebo pravý dotykový panel. V opačném případě se přehrávání hudby obnoví standardně 15 sekund po ukončení konverzace v režimu Speak-to-Chat. Tento časový interval lze přizpůsobit pomocí aplikace Sony | Headphones Connect.
  1. Asistent Google je k dispozici pouze pro systém Android. Funkce aktivace Asistenta Google vyslovením „OK Google“ je k dispozici pouze pro zařízení se systémem Android. Google, Google Assistant a Android jsou ochranné známky společnosti Google LLC. Amazon, Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích přidružených společností. Funkce Google Assistant a Alexa nejsou dostupné ve všech jazycích a zemích/oblastech. Nainstalujte aplikaci Google Assistant a nastavte ji pomocí aplikace Sony | Headphones Connect. Pro Amazon Alexa nainstalujte aplikaci Amazon Alexa a nastavte ji pomocí aplikace Sony | Headphones Connect.

[5]Nainstalujte aplikaci Spotify a nastavte aplikaci Sony | Headphones Connect. Stáhněte si nejnovější aplikaci Spotify a poté se přihlaste k používání Spotify Tap™. Poté je nutné aplikaci Spotify vypnout a buď aplikaci znovu otevřít, nebo sluchátka uložit do pouzdra s příslušenstvím a zapnout napájení pro používání aplikace Spotify Tap™.

[6] Na níže uvedeném odkazu URL naleznete video se zkušenostmi s LinkBuds a Soundscape.
https://www.sony.com/en/SonyInfo/accessibility/initiatives/#LinkBuds

[7]Dostupné oblasti: USA/Velká Británie/Austrálie/Kanada/Švédsko/Francie/Brazílie/Itálie/Irsko
Vyžaduje, abyste měli v zařízení iOS nainstalovanou aplikaci. Podrobnosti naleznete na stránce  https://apps.apple.com/app/id1240320677 Microsoft a Soundscape jsou ochranné známky skupiny společností Microsoft.

[8] Vyjma nátěrových a lepicích materiálů.

[9] Zajištěna ochrana proti stříkající vodě z jakéhokoli úhlu, s výjimkou kruhového měniče. Nabíjecí pouzdro není voděodolné.

[10] 5,5 hodiny nepřetržitého přehrávání hudby použití připojení přes Bluetooth®

[11] 5,5 hodiny (sluchátka) + 12 hodin (nabíjecí pouzdro), celkem 17,5 hodiny při použití připojení Bluetooth®.

[12] Vyžaduje aplikaci Sony | Headphones Connect. Vyžaduje předplatné služby pro streamování hudby – může vyžadovat poplatky. Některé služby nemusí být v určitých zemích/oblastech dostupné.

 

Copyright © 2024 BER-KR Services s.r.o. Všechna práva vyhrazena.