Technologie proti padělání

Společnost Sony ve svých fotoaparátech odemyká technologii proti paděláníTisková zpráva
 
 
Společnost Sony dnes oznámila, že její technologie pro ochranu fotografií proti padělání přímo ve fotoaparátu bude nově dostupná pro firemní uživatele. Pomocí digitálních podpisů zpracovaných při pořízení snímku podporuje technologie Sony detekci jakýchkoli úprav snímku a chrání jej tak před podvodným použitím.
 
Vzhledem k častým problémům s neoprávněnými úpravami a zneužitím dat digitálních fotografií vyvinula společnost Sony pro firemní uživatele technologii bránící padělání založenou na standardní kryptografii, která chrání snímky před budoucím zneužitím.
 
Pokud aktivujete režim podepisování (signing mode) ve fotoaparátu Sony, procesor fotoaparátu snímky ihned po pořízení kryptograficky podepíše. Následně bude jakákoli úprava pixelů, manipulace s nimi nebo případné padělání podpisu snímku zrušena, protože manipulaci se snímkem odhalí vlastní certifikační server zákazníka při jeho kontrole.
 
Tato nová funkce, kterou nabízí fotoaparát Alpha 7 IV, jejíž rozšíření na další modely se bude zvažovat postupně, zefektivňuje zdlouhavý proces od odeslání snímku až po jeho ověření, a to vše s dodatečným zabezpečením.
 
Fotoaparát Alpha 7 IV rovněž kombinuje 33,0MP fullframový obrazový snímač Exmor R™ CMOS se zadním osvitem a obrazový procesor BIONZ XR™, které zajišťují vysokorychlostní zpracování a vynikající rozlišení.
 
Nový režim podepisování chránící proti padělání od společnosti Sony, který je založen na kryptografických metodách, zajišťuje bezpečné vytváření a přenos snímků, jelikož v mnoha aplikacích v různých odvětvích roste zásadní potřeba certifikovat nezměněné a chráněné snímky.
 
Tato technologie je použitelná zejména pro pasy a doklady totožnosti, zároveň je ale uplatnitelná i při řešení manipulace s obrazem v médiích, lékařství a v oblasti vymáhání práva. Pojišťovnictví a stavebnictví tato technologie nabídne bezpečný základ pro kontrolu a evidenci škod.
 
Yasuo Baba, ředitel pro digitální zobrazovácí technologie a evropský produktový marketing společnosti Sony, k tomu uvedl: „Posláním společnosti Sony je zlepšovat obchodní řešení pomocí špičkových zobrazovacích technologií a naše digitální podepisování přímo ve fotoaparátu představuje skutečnou změnu v boji proti manipulaci se snímky a jejich padělání v různých odvětvích. Ačkoli je třeba provést příslušná přizpůsobení pro každé odvětví, digitální podpis je mnohojazyčný a lze jej používat mezinárodně, což umožňuje organizacím po celém světě zefektivnit povinné podepisování snímků pomocí technologie Sony.“
 
V současné době je režim podepisování kompatibilní s fotoaparátem Alpha 7 IV a po získání licence od společnosti Sony bude k dispozici pro firemní uživatele, přičemž se plánuje další rozšíření nabídky podporovaných modelů. Současně bude společnost Sony i nadále zkoumat, jak lze využít naši špičkovou zobrazovací technologii k další podpoře zvýšeného zabezpečení v různých odvětvích, přičemž dále plánuje rozšířit řadu podporovaných kamer.
 
###
 
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz
 
 
O společnosti Sony Corporation
Společnost Sony Corporation zodpovídá za elektronické výrobky a řešení (EP&S) ve skupině Sony. Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin a jejím cílem je „přinášet tyto principy společnosti po celém světě prostřednictvím technologií a překonáváním nových výzev.“ Společnost Sony nabízí produkty a služby v oblasti domácí zábavy, zvuku, fotografie a mobilní komunikace.
Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/
O společnosti Sony Europe B.V.
Společnost Sony Europe B.V. je odštěpným závodem společnosti Sony Corporation s hlavním sídlem ve Velké Británii. Jsme zodpovědní za přední obchodní aktivity společnosti Sony v oblasti elektronických produktů, řešení pro spotřebitelské a profesionální trhy a také obchodní aktivity v oblasti zobrazovacích a snímacích řešení v Evropě. Od výzkumu a vývoje, přes konstrukci, design až po prodej, marketing, distribuci a zákaznický servis – tím vším se snažíme dosáhnout cílů společnosti Sony a naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie.
Bližší informace naleznete na: www.sony.eu/presscentre
 
 

Přílohy

  • Společnost Sony ve svých fotoaparátech odemyká technologii proti padělání

    Společnost Sony ve svých fotoaparátech odemyká technologii proti paděláníCopyright © 2023 BER-KR Services s.r.o. Všechna práva vyhrazena.