Xperia 5 IV 5G

Xperia 5 IV 5G, jejímž hlavním rysem je kreativita, je prémiový smartphone s kompaktním designem určený pro sledování i tvorbu obsahuTisková zpráva
 
 

 
 • Zachyťte dokonalé portréty: Funkce Real-time Eye AF a Real-time Tracking u všech objektivů i
 • Zaznamenejte každodenní okamžiky: Zpomalený záznam 4K HDR se 120 snímky za sekundu (až 5násobné zpomalení) u všech objektivů[i]
 • Vyfoťte dokonalé selfie: 12MP přední fotoaparát a velký obrazový snímač
 • Pohlcující zážitek ze sledování ve vysoké kvalitě
  • Plnohodnotné přední stereofonní reproduktory
  • Jednotka HDR pracující v reálném čase a jasnější displej
 • Výkonný a přitom kompaktní: 5000mAh baterie a vysoce výkonný čipset v kompaktní velikosti
 • Nahrávejte jako ve studiu: Záznam zvuku ve vysoké kvalitě pomocí aplikace „Music Pro“
 • Hrajte jako profesionál: funkce Game Enhancer nově nabízí živé streamování Live streaming [ii] hry a možnost záznamu
Společnost Sony představuje prémiový smartphone Xperia 5 IV 5G, který dokáže dokonale zachytit důležité okamžiky. Nabídne mnoho výkonných funkcí, které naleznete také u naší vlajkové Xperie, ovšem v kompaktní velikosti. Xperia 5 IV 5G je první ze série chytrých telefonů Xperia 5, která nabízí funkce Real-time Eye AF a Real-time tracking pro všechny objektivy, takže můžete fotografovat dokonalé portréty. Dále je vybavena 12MP předním fotoaparátem, který umožňuje zachytit úchvatně čistá selfie a videa, dokonce i při nízké hladině osvětlení. Nabídne také BRAVIA CORE for Xperia, bezdrátové nabíjení a sdílení baterie. Díky nejnovějšímu chipsetu a výkonné 5 000mAh baterii vám umožní vytvářet působivý obsah a streamovat či jej sdílet snadno po celý den.
Natáčejte a nahrávejte jako profesionál:
Xperia 5 IV 5G využívá některé technologie, které nabízí naše vlajková Xperia 1 IV 5G a fotoaparáty řady AlphaTM, jako je Eye AF a sledování objektů, to vše v kompaktním provedení, abyste už nezmeškali ani jeden výjimečný okamžik. Obrazové snímače se snímací frekvencí 120 snímků za sekundu u všech 3 objektivů umožňují zpomalený záznam 4K se snímkovací frekvencí 120 snímků za sekundu (až 5násobné zpomalení), takže svůj život můžete zachytit jako nikdy předtím. Aplikace Videography Pro vám navíc umožňuje živě přenášet obsah přímo na streamovací služby [ii]. Pro natáčení selfie videí a vlogů je nový přední fotoaparát vybaven vylepšeným 12MP snímačem, který umožňuje pořizovat obsah v rozlišení 4K HDR s jedinečnou gradací kontrastu a zachytit ostrá selfie ve složitých podmínkách, jako je například intenzivní osvětlení nebo prostředí s nízkou hladinou světla. V kombinaci s monitorem pro vlogování (XQZ-IV01, prodává se samostatně) získáte dokonalý systém pro vlogování, který vám zajistí ještě větší kontrolu nad kreativitou a umožní vám snadno vyprávět svůj příběh. Xperia 5 IV 5G může také fungovat jako externí monitor. Připojíte-li bezzrcadlový fotoaparát (například fotoaparáty řady Alpha [iii]), můžete fotoaparátem Alpha pořizovat vysoce kvalitní snímky a smartphone Xperia 5 IV 5G [iv] využívat jako externí monitor.
Zpěvačka Cat Burns, která získala platinovou desku 93/RCA, právě představila svůj nový singl „People Pleaser“ a ve spolupráci se Sony Xperia natočila videoklip, který je celý pořízený Xperií 5 IV 5G. S využitím kreativních možností manuálního nastavení v aplikaci Videography Pro byl klip „People Pleaser“ oživen zachycením autentických záběrů. „Technologie Eye AF a sledování objektů je u modelu Xperia 5 IV 5G fenomenální, v mnoha scénách, které jsme natáčeli, bylo hodně pohybu a funkce Eye AF byla vždy přesná,“ uvedl Jomar A O-Meally, hlavní kameraman. „Tvorba obsahu na Xperii 5 IV 5G vám umožní popustit uzdu fantazii. Díky tomu, že je progresivní technologie zakomponovaná v kompaktním zařízení, které můžete nosit s sebou, se z obyčejných lidí mohou stát filmaři,“ uvedl režisér Nathan James Tettey. Aplikace Music Pro byla zase využita k nahrávání a capella refrénu a také při tvorbě videa. Cat Burns si pochvalovala její snadné používání: „Možnost nahrát skvělý zvuk a rovnou ho odeslat, aniž bych musela používat notebook, je skvělá funkce, která mi šetří při mém nabitém programu spoustu času!“
Pořizujte dokonalé portréty:
U fotoaparátu Xperia 5 IV 5G napomáhají naše technologie z fotoaparátů řady Alpha k tomu, aby vaše portrétní snímky skutečně vynikly. Kromě funkce Real-time Eye AF podporuje Xperia 5 IV 5G nově funkci Real-time Tracking, která pomáhá sledovat a udržovat zaostření, i když je fotografovaný objekt v pohybu – můžete tak zachytit nezapomenutelné okamžiky plné energie a expresivity. To umožňuje analýza hloubky s využitím umělé inteligence. Díky funkcím, jako je dedikované tlačítko fotoaparátu, které okamžitě spustí aplikaci fotoaparátu, máte tvorbu ihned připravenou na dosah ruky.
Objevte pohlcující divácký zážitek:
Divácký zážitek ze sledování obsahu je u modelu Xperia 5 IV 5G ještě lepší díky úžasnému 6,1" OLED displeji s rozlišením FHD+ HDR [v] s poměrem stran 21:9, který je až o 50 % jasnější než u předchozí modelové řady 5. Funkce Real Time HDR Drive navíc zvyšuje kvalitu obrazu tím, že dokáže reprodukovat gradaci přeexponovaných a podexponovaných oblastí a plynule je zobrazí. Díky těmto vylepšením uvidíte obsah na obrazovce zřetelně i v jasném venkovním prostředí. Díky sluchátkům nebo plnohodnotným stereofonním reproduktorům si také můžete vychutnat pohlcující filmový zvuk Dolby Atmos® vytvořený ve spolupráci se společností Sony Pictures Entertainment [vi].
Uživatelé aplikace BRAVIA CORE for Xperia [vii] si mohou vybrat ze stovek nejnovějších filmů společnosti Sony Pictures Entertainment i klasických filmových trháků a vychutnat si je ve vysoké kvalitě na širokoúhlém displeji Xperia 5 IV 5G s poměrem stran 21:9. Vydejte se do zákulisí díky službě Studio Access a vychutnejte si tituly IMAX® Enhanced a pohlcující zvuk od DTS [viii], které jsou součástí aplikace BRAVIA CORE for Xperia.
Kompaktní, přesto výkonný model, který podporuje kreativitu po celý den:
Díky 5 000mAh baterii s adaptivním nabíjením, které umožňuje prodloužit životnost baterie až na 3 roky [ix], nabízí Xperia 5 IV 5G dostatek energie. Když potřebujete dobít baterii, můžete ji pomocí nabíječky XQZ-UC1 rychle nabít až na 50 % za pouhých 30 minut. [x]  Xperia 5 IV 5G podporuje bezdrátové nabíjení [xi] a nabízí také funkci sdílení baterie, takže můžete snadno udržovat všechna svá zařízení nabitá a připravená k použití.
Zvuk vyladěný ve spolupráci se společností Sony Music Entertainment:
Ponořte se do zvuku s vysokým rozlišením nebo do 360 Reality Audio od Sony, které máte nyní ve své dlani. Ať už dáváte přednost sluchátkům připojeným prostřednictvím kabelu nebo bezdrátově, Xperia 5 IV 5G vám zaručí výjimečnou kvalitu zvuku díky 3,5mm audio jacku nebo prostřednictvím bezdrátového připojení. Díky tomu, že kombinuje technologii „DSEE Ultimate“ s podporou LDAC, si můžete vychutnat obsah ze streamovacích služeb se zvukem ve vysokém rozlišení. Xperia 5 IV 5G také podporuje nejnovější Bluetooth LE Audio [xii].
Se smartphonem Xperia 5 IV 5G můžete dokonce nahrávat jako v profesionálním studiu díky nové funkci Music Pro [xiii] [xiv]. Při ukládání zvukové stopy, kterou jste nahráli do cloudu, dojde k odstranění externího šumu pomocí naší unikátní technologie separace zdroje zvuku. Následně je reprodukován detailní a vysoce kvalitní zvuk, jako byste ho nahrávali v profesionálně vybaveném studiu. Můžete také oddělit zvuky vokálu a akustické kytary a míchat je v libovolném poměru hlasitosti.
Hrajte jako profesionál, sdílejte své vítězné momenty:
Xperia 5 IV 5G nabízí veškerou rychlost, výkon a spolehlivost potřebnou pro mobilní hraní na nejvyšší úrovni. Nativní 120Hz displej a 240Hz redukce rozmazání pohybu zobrazí hru jasně a plynule. 240Hz frekvence snímání dotyku zajišťuje rychlé a přesné pohyby při hraní her, takže se akce odehrává přesně, jak zamýšlíte. Funkce Game Enhancer vám navíc umožní získat náskok před konkurencí tím, že si přizpůsobíte nastavení obrazu a zvuku, a vytvoříte si tak dokonalý herní zážitek. Kromě toho umožňuje také živé vysílání na SNS [ii]. Můžete sledovat komentáře diváků v reálném čase nebo komentování ke hře snadno přidat [xv]. Díky záznamu s vysokou snímkovou frekvencí až 120 snímků za sekundu se můžete podělit o vítězné okamžiky v celé jejich kráse.
Výkon pro každý den:
Xperia 5 IV 5G kombinuje silný a spolehlivý výkon s řadou praktických funkcí, které usnadňují každodenní život. Mobilní platforma Snapdragon® 8 Gen 1 [xvi] přináší průlomový výkon a inovace v oblasti umělé inteligence, her a konektivity pro prvotřídní uživatelský zážitek.
Vezměte si ji kdykoli a kamkoli s sebou:
Xperia 5 IV 5G splňuje normu IP65/68 [xvii] a je odolná proti vodě a prachu, takže vám zajistí větší tvůrčí svobodu. Díky sklu Corning® Gorilla® Glass Victus® na přední i zadní straně je dostatečně odolná, aby obstála v každé situaci.
Další důvody, proč si vybrat Xperii:
Protože se společnost Sony pokouší o docílení udržitelného rozvoje, nevyužívá pro balení modelu Xperia 5 IV 5G žádných plastových obalů [xviii], plastové součásti byly buď odstraněny, nebo nahrazeny papírovými materiály.
Cena a dostupnost
Xperia 5 IV 5G bude v prodeji od poloviny září 2022 za cenu 26 990 CZK. K dispozici bude v černé, zelené a ecru bílé barevné variantě.
V rámci prvních týdnu prodeje Sony nabízí k novému telefonu Xperia 5 IV 5G sluchátka Sony WF-LS900 LinkBuds S jako dárek. Akce bude platit u vybraných prodejců Sony Xperia.
Video k novému modelu Xperia 5 IV 5G můžete shlédnout ZDE
Podrobné informace o produktu naleznete ZDE
#KONEC#

 
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz
O společnosti Sony Europe B.V.
Společnost Sony Europe B.V. je odštěpným závodem společnosti Sony Corporation s hlavním sídlem ve Velké Británii. Jsme zodpovědní za přední obchodní aktivity společnosti Sony v oblasti elektronických produktů, řešení pro spotřebitelské a profesionální trhy a také obchodní aktivity v oblasti zobrazovacích a snímacích řešení v Evropě. Od výzkumu a vývoje, přes konstrukci, design až po prodej, marketing, distribuci a zákaznický servis – tím vším se snažíme dosáhnout cílů společnosti Sony a naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie.
Bližší informace naleznete na: www.sony.eu/presscentre
 
O společnosti Sony Corporation
Společnost Sony Corporation zodpovídá za elektronické výrobky a řešení (EP&S) ve skupině Sony. Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin* a jejím cílem je „přinášet tyto principy společnosti po celém světě prostřednictvím technologií a překonáváním nových výzev.“ Společnost Sony nabízí produkty a služby v oblasti domácí zábavy, zvuku, fotografie a mobilní komunikace. Další informace jsou k dispozici na: www.sony.net 
* Obě tato slova pocházejí z japonštiny – Kando znamená emoce a Anshin má různé významy, například klid, jistotu, spolehlivost a důvěru. 
„Sony“, logo „SONY“ a jakékoli další názvy produktů, služeb nebo loga použitá v této tiskové zprávě jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Sony Group Corporation nebo jejích přidružených společností. Ostatní názvy produktů, služeb, firem nebo značky loga jsou ochrannými známkami a chráněnými autorskými právy příslušných vlastníků a/nebo poskytovatelů licencí.
Qualcomm, Snapdragon a Snapdragon Elite Gaming jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Qualcomm Incorporated. Snapdragon a Snapdragon Elite Gaming jsou produkty společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo jejích dceřiných společností. 
 
[i] Všechny hlavní objektivy

[ii] Při používání této funkce dodržujte podmínky používání a požadavky týkající se živého vysílání stanovené používanou streamovací službou. V závislosti na používané streamovací službě mohou být podmínky a specifikace pro živé vysílání neočekávaně doplněny nebo změněny. Na živé vysílání se mohou vztahovat omezení.

[iii] Doporučujeme fotoaparát Sony s výměnnými objektivy nebo kompaktní digitální fotoaparát s podporou UVC.

[iv] Kompatibilita fotoaparátů se může lišit.

[v] Platí pouze pro zobrazení obsahu HDR10.

[vi] Dolby, Dolby Atmos a symbol dvojitého D patří mezi registrované a neregistrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories, Inc. ve Spojených státech a/nebo jiných zemích.

[vii] Podrobnosti o produktu "BRAVIA CORE for Xperia" naleznete zde (https://www.sony.net/bravia-core-for-xperia). Dostupnost služby se může na jednotlivých trzích lišit.

[viii] Technologie DTS přináší nejvyšší kvalitu zvuku pro vaši oblíbenou zábavu a zařízení.

[ix] Simulovaný výsledek společnosti Sony Corporation na základě skutečného profilu používání při použití stejného typu baterie a nabíjení přes USB. Životnost baterie závisí na způsobu používání.

[x] Prodává se samostatně.  Doporučujeme používat originální nabíječky a kabely jako XQZ-UC1 (sada nabíječky a kabelu).

[xi] Bezdrátová nabíječka se prodává samostatně a její kompatibilita se může lišit.

[xii] Podpora Bluetooth® LE Audio bude dostupná formou aktualizace softwaru. (Aktualizace softwaru probíhají postupně – načasování a dostupnost se bude na jednotlivých trzích a/nebo u jednotlivých operátorů lišit.)

[xiii] Music Pro je služba, která umožňuje nahrávat hudbu bez jakéhokoli externího zařízení a nabízí nahrávání, editaci a studiové úpravy. Studiové úpravy jsou možné pouze u vokálů. Nahrávání a editace hudby je bezplatná. Studiové úpravy jsou zpoplatněny. Náklady na měsíční předplatné se mohou na jednotlivých trzích lišit.

[xiv] Některé funkce nemusí být dostupné u všech služeb a obsahu. Výsledky se mohou lišit v závislosti na daném obsahu.

[xv] Některé funkce nemusí být dostupné pro všechny služby a obsah.

[xvi] Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo jejích dceřiných společností. Snapdragon je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Qualcomm Incorporated.

[xvii] Toto zařízení je voděodolné a chráněné proti prachu. Všechny porty a připojené kryty musí být pevně uzavřeny. Zařízení neponořujte zcela pod vodu ani jej nevystavujte mořské vodě, slané vodě, chlorované vodě nebo jiným tekutinám, například nápojům. Nevhodné používání a zacházení se zařízením má za následek neplatnost záruky. Zařízení bylo testováno podle normy IP65/68. Zařízení Sony, u kterých se testuje odolnost vůči vodě, se opatrně umístí do nádoby naplněné vodou z vodovodu a spustí se do hloubky 1,5 metru. Po 30 minutách v nádobě se zařízení opatrně vyjme a otestují se jeho funkce a vlastnosti. Upozorňujeme, že tento model je vybaven USB portem pro připojení a nabíjení bez krytky. USB Port musí být před nabíjením zcela suchý.

[xviii] Pod pojmem obal se rozumí jednotlivé obaly výrobků stejně jako jejich součásti, jako jsou vnitřní vaničky, distanční podložky, obaly a přebaly.
 

Přílohy

 • Xperia 5 IV 5G, jejímž hlavním rysem je kreativita, je prémiový smartphone s kompaktním designem určený pro sledování i tvorbu obsahu

  Xperia 5 IV 5G, jejímž hlavním rysem je kreativita, je prémiový smartphone s kompaktním designem určený pro sledování i tvorbu obsahu

 • Xperia 5 IV 5G, ktorej hlavným rysom je kreativita, je prémiový smartfón s kompaktným dizajnom, určený na sledovanie aj tvorbu obsahu

  Xperia 5 IV 5G, ktorej hlavným rysom je kreativita, je prémiový smartfón s kompaktným dizajnom, určený na sledovanie aj tvorbu obsahuCopyright © 2024 BER-KR Services s.r.o. Všechna práva vyhrazena.